Ar Bermudų trikampį pakeis sveikos gyvensenos piramidės

Sekmadienis, 21 Rugpjūtis 2011

Pagaliau Lietuvos padangėje atsirado nedidelis vilties spindulys, kaip Lietuvos vyrų ir moterų toliau negramzdinti į Bermudų mirties trikampį.

Tą visažudantį trikampį – alkoholį-greitą maistą-televizorių – norima pakeisti į sveikos gyvensenos piramides. Ši žinia ilgai laukta Lietuvoje, nes pas mus dar vis gaju gydyti konkrečius organus cheminiais preparatais ir operacijomis, o ne rūpintis viso organizmo nuolatine veikla.

Kažkada Danijoje teko matyti potencialios rizikos grupės 40+ narių užsiėmimus: moteriškės suko lankus, jų suaugę sutuoktiniai mokėsi linijinių klasikinių šokių. Vėliau be alaus, TV programų bei užkandžių iš šaldytuvo, tačiau, gaivinantis vandeniu, buvo diskutuojama apie sveiką mitybą. Prelegentas buvo ekologinio ūkio šeimininkas.

Tuomet galvojau, kad lietuvaičiams pasiekti danų sveikos gyvensenos harmoniją bus be galo sudėtinga. Ir tikrai neapsirikau.

Praėjo 7,5 metų nuo Seime organizuoto Sveikos gyvensenos sąjūdžio kongreso ir tik šią savaitę buvo įsteigti Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai. Belieka palinkėti, kad tokiais lėtais tempais daugiau nebejudėtume, kuo greičiau atsisakytume inercijos ir apatijos, o sportuojančių žmonių atsirastų pilni paupiai nepriklausomai nuo to, kad išvakarėse per televiziją buvo rodomas krepšinis.

Jūratė Kulberkienė
LSDP tarybos narė