Kaip pabėgti iš nelaimingiausiųjų gretų?

Antradienis, 24 Sausis 2012

Vaikštinėdama parke kartais išvystu itin akį džiuginantį vaizdą: bėgiojančius, dviračiais važinėjančius, su šiaurietiškom lazdom energingai kulniuojančius vyresnio amžiaus žmones. Kur kas dažniau aktyviai laisvalaikį leisti į parką atkeliauja jaunimas ar šeimos su vaikais. Senoliai, matyt, nedrįsta, o gal tiesiog apie laisvalaikį parke nė nepagalvoja. O juk aktyvumas gamtoje – puikiausias geros nuotaikos šaltinis. Kartu su Rumunija, Serbija ir Palestina, kaip rodo tyrimai, esame viena nelaimingiausių tautų pasaulyje. Ko gero, rezultatai pasikeistų, jei pradėtų keistis mūsų gyvenimo būdas ir laisvalaikio įpročiai.

Tačiau pokyčiai Lietuvoje vyksta vangiai, o naujovėms tenka įveikti skeptikų ir plačiau matyti vengiančių kritikų puolimą. Būtent tokių minčių kilo perskaičius straipsnį apie Lietuvoje populiarėjantį šiaurietišką ėjimą. Ši sporto šaka primena slidinėjimą, tačiau be slidžių – tiesiog spiriesi lazdomis ir eini, ir nesvarbu, ar saulė šviečia ar sninga, ar esi parke ar kalnuose. Būtent dėl tokio keistumo – slidinėjimo lazdos be slidžių – šiaurietišką ėjimą pamėgę žmonės kartais susiduria su dviprasmiškais aplinkinių žvilgsniais: „Matyt, slidėms pinigų neužteko…“. Tiesą sakant, aplinkinių reakcijai sukelti nereikia nė šiaurietiškų lazdų.

Prisipažinkime, juk pamačius bėgiojančią 70 metų moterį taip pat veide atsiranda ironiškas šypsnys, pagalvojame, kad jai geriau tiktų darže kapstytis, o ne po parką bėgioti. Atrodytų, jog viešuose parkuose gali bėgioti tik atletiškas jaunimas, nes visi nuo idealių standartų nukrypstantys sporto mėgėjai iš karto patraukia praeivių akį.

Manyčiau, kad mus kamuoja chroniška ir įsisenėjusi tolerancijos stoka. Šio negalavimo negydo jokie vaistai. Esame nelaimingi ir pavydime tiems, kurie nepasiduoda blogai nuotaikai ir eina sportuoti. Tiesa, judėjimo ir sveikatos gerinimo fronte yra ir džiugesnių naujienų: rytais Vilniaus baseinus „valdo“ pensininkai. Taigi belieka tikėtis, kad pamažu išmoksime būti laimingesniais ir užkrėsime savo nuotaika aplinkinius.

Jūratė Kulberkienė
LSDP tarybos narė