Sportuojantys vadovai – sėkmė visiems

Pirmadienis, 30 Sausis 2012

Mens sana in corpore sano (liet. „sveikame kūne – sveika siela“) – šį seną gerą romėnų posakį patvirtino ir mokslininkai. Tik ne lietuvių, o amerikiečių. Jų atliktas tyrimas parodė, kad sportuojantys vadovai yra emociškai stabilesni, pvz., jie rečiau pratrūksta plūsti ir barti savo pavaldinius. Negana to, tyrimas patvirtino, kad ramesnis elgesys darbe būdingas nebūtinai tiems vadovams, kurie sporto salėje kamuojasi, kol devyni prakaitai išpila. Pasirodo, netgi lengva mankšta pakelia ūpą.

Mokslininkams tokios negatyvios energijos iškrovos – tyrinėjimų šaltinis, o vadovams, mano nuomone, tai turėtų atrodyti, kaip puiki galimybė ne tik sveikai gyventi, bet ir siekti dar didesnės finansinės savo verslo sėkmės. Juk žmogus geriausiai dirba tada, kai yra ramus, jo nekankina baimė ir nuolatinė įtampa dėl galimo viršininko išpuolio. O gerai dirbantis darbuotojas – pagrindinis verslo sėkmės garantas.

Taigi viskas, atrodytų, paprasta: lengva mankšta kiekvieną rytą pavarinėja kraują ir suteikia pozityvios energijos visai darbo dienai, o teigiamos emocijos praskaidrina net ir niūriausius reikalus. Tuomet ir darbas neprimena kasdienio lažo, o tampa įdomia veikla žvaliame ir energingame kolektyve. O jei to kolektyvo vadovas irgi sportuoja ir sugeba valdyti savo emocinius protrūkius, darbovietė beveik tampa sportininkų klubu…

Žinoma, nubėgtų kilometrų skaičius į litus nekonvertuojamas. Tačiau jis padeda sureguliuoti darbo santykius ir formuoja pažangią įstaigos vidaus kultūrą. O kur dar nauda sveikatai, sutaupyti vaistų pinigai ir, anot romėnų, sveikas protas. Taigi pirmyn į sveiką ir ramią ateitį!

Jūratė Kulberkienė
LSDP tarybos narė