Ilgaamžiškumo paslaptis – ne piniginėje

Trečiadienis, 8 Vasaris 2012

Žvelgdama į savo ilgametę profesinę patirtį galiu drąsiai teigti, kad lietuviai vartoja daugybę įvairiausių vaistų rūšių. Kartais netgi po keletą skirtingų tablečių iš karto. Toks elgesys yra labai neteisingas: jei per pietus išgeriame saują vaistų, dar nereiškia, kad tampame sveikesni ir atsparesni ligoms. Tą neseniai įrodė japonų mokslininkai. Jų atliktas tyrimas atskleidė, kad proto ir kūno guvumu pasižymi tie senoliai, kurie vartoja ne vaistus, o žaliąją arbatą. Štai jums natūralus energetinis sveikatos gėrimas!

Kodėl gi mes, lietuviai, turėtumėme sekti tokios tolimos šalies, kaip Japonija, pavyzdžiu? Nes japonai ilgaamžiškumo paslaptį atskleidė ne tikrindami eksperimentais mokslo teorijas, o laikydamiesi senųjų tradicijų ir protėvių pamokymų. Iš amžių glūdumos atėjusi išmintis geresnė už bet kokią chemiją – statistika rodo, kad japonų amžiaus vidurkis yra didžiausias pasaulyje ir siekia beveik 83 metus. Taigi ilgai geriama žalioji arbata užtikrino tautos ilgaamžiškumą. Lietuviai, kol kas labiau pasikliauja vaistais. Galbūt todėl ir jie gyvena dešimčia metų trumpiau nei japonai. Pagal amžiaus vidurkį užimame 80 vietą pasaulyje.

Žinoma, neretai tabletės yra tikrai gyvybiškai reikalingos, tačiau dar dažniau mes tingime ieškoti natūralių gydymosi metodų ir energijos šaltinių. Ir visai be reikalo, nes ant arbatos pakelio turbūt nepamatysime užrašo „Galimas šalutinis poveikis“.

Taigi, mielieji, visiškai atsisakyti vaistų nederėtų, tačiau mažinti jų kiekį rekomenduoju, nes „kas per daug, tas nesveika“. Geriau atsisukime į natūralų vaistų ir geros savijautos šaltinį – gamtą.

Jūratė Kulberkienė
LSDP tarybos narė