Apie mane

Svarbiausia – sveikas ir pilietiškas žmogus

„Sveikatos skrynios“ ir kitų socialinių projektų iniciatorė bei propaguotoja Jūratė Kulberkienė - veiklos žmogus. Energiją ir rūpinimąsi visuomeniniais reikalais ji tiesiog paveldėjo iš ypač aktyvios geraširdės mamos, gyvenimą paskyrusios Pagėgių ir Šilutės kraštui bei likimo nuskriaustiems vaikams. Ilgametės pedagogės ir kraštotyrininkės Aldonos Petrukaitienės iniciatyva buvo pastatyta Piktupėnų pagrindinė mokykla, išpuoselėti Pagėgių vaikų globos namai, kuriems ji ilgą laiką vadovavo.

Patraukė medicina 

Jūratė 1961 m. gegužės 28 d.  gimė Piktupėnų kaime, netoli Pagėgių, kur nuo seno gyveno jos seneliai, baigė  Pagėgių vidurinę mokyklą ir subrandino siekį  pagelbėti žmonėms – pasirinko farmacininkės profesiją. Šio aukštojo universitetinio išsilavinimo diplomą 1984 m. ji įgijo Kauno medicinos institute, o 2004 m. Klaipėdos universitete dar baigė viešojo administravimo studijas, yra magistrė, moka anglų, rusų kalbas.

Baigusi farmacijos studijas apie dvidešimt  metų J. Kulberkienė su vyru  gyveno Klaipėdoje, o nuo 2003 metų gyvena Vilniuje. Dukra liko gyventi Klaipėdoje.

J. Kulberkeinė nuo 2008 m. yra Nacionalinės vaistų prekybos asociacijos direktorė.

Ilgametė darbo patirtis valstybės institucijose ar atstovaujančiose verslui organizacijoje Subrandino pagrindinę savybę – orientaciją į rezultatą, realią pagalbą žmogui

Jūratė aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, turi nemažai pomėgių, tačiau ypač daug energijos ir laiko skiria sveikam gyvenimo būdui puoselėti.

„Jau daugelį metų semiuosi patirties iš liaudies lobyno, kaip gyventi sveikai, pati praktikuoju tokią gyvenseną ir siekiu, kad sveikas kūnu bei siela būtų kiekvienas Lietuvos pilietis. Negaliu pakęsti rutinos, įsisenėjusios biurokratijos, todėl inicijuoju naujus sveikatos, socialinės globos, švietimo bei ekonominio gyvenimo ar kitus pilietinės iniciatyvos projektus. Su jais aplankiau daugelį šalies vietų, susitikau su gausybe žmonių,“ – kalba Jūratė. Jos įsitikinimu, progresyvios mintys ir darbai turi tarnauti svarbiausiam tikslui – konkretiems šalies regionams ir jų gyventojams.

Su „Sveikatos skrynia“ nesiskirs

Su „Sveikatos skrynios“ projektu, propaguojančiu senolių vaistažolių receptus ir sveiką gyvenimo būdą, J. Kulberkienė skirtis neketina. Lydima garsių žolininkų  bei bičiulių socialdemokratų jo iniciatorė jau pabuvojo Kazlų Rūdoje, Pagėgiuose, Skuode, Kuršėnuose, Telšiuose, Raseiniuose, Palangoje, Merkinėje, Varėnoje  ir kituose miestuose, o ateityje vėl suks naują ratą. Išleisti du ,,Sveikatos skrynios“   kalendoriai, kuriuose sudėti renginiuose surinkti geriausi sveikatos receptai.

Žmonėms ji nuolat primena, kad paveldimumas nulemia tik 10-15 proc., o gyvenimo būdas  – net 40-60 proc. mūsų sveikatos. Pagrindiniai sveikos gyvensenos principai, pasak Jūratės, gana paprasti. Tai – sveikas ir subalansuotas maistas, vaistažolių arbatos, fizinis aktyvumas, būtinas poilsis, sugebėjimas valdyti stresą ir išvengti žalingų įpročių. Tą liudija ir mūsų ilgaamžių patirtis.

Gaila, bet pagal sveikatos rodiklius Lietuva gerokai atsilieka nuo pažangių Europos Sąjungos šalių. Labai didelė pastarųjų metų problema – gydytojų ir slaugytojų migracija. Šias priežastis ne kartą viešumon kėlusios  J. Kulberkienės nuomone, sveikatos apsaugos sistemos skauduliams gydyti reikia tvirtesnės politinės valios ir profesionalesnio požiūrio.

Gelbsti labdara

Ekonominė krizė ir nedarbas nuskurdino daugelį – vieni emigravo, kiti priversti taupyti net būtiniausių maisto produktų sąskaita. Socialiniai projektai ir labdara ypač būtina atokesnių vietovių šeimoms ar senyvo amžiaus žmonėms, kuriems nepilnavertę mitybą iš dalies gali kompensuoti vitaminai, žuvų taukai, maisto papildai ir kitos organizmui svarbios medžiagos.

J. Kulberkienė surado rėmėjų ir kartu su partijos bičiuliais organizavo minėtą labdarą socialinės rizikos šeimų vaikams bei kitiems remtiniems asmenims. Paramos akcijos surengtos Vilniaus Verkių specialiojoje mokykloje, Jonavos, Telšių, Varėnos ir kituose rajonuose. Daugeliui šeimų labdara išvežiota į namus. J. Kulberkienei tai kartu buvo puiki proga įsiklausyti ir į kitas žmonių problemas bei planuoti naujus socialinius projektus.